XDP: ishonchli vakil saylovchilar bilan uchrashdi
O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasidan Prezidentlikka nomzod Ulug‘bek Inoyatovning ishonchli vakili Xalilla Yeshimbetov Qoraqalpog‘iston Respublikasi Amudaryo tumani saylovchilari bilan uchrashdi.
Tadbirda O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi raisi, ishonchli vakil Xalilla Yeshimbetov saylovchilarni nomzodning tarjimai holi va saylovoldi dasturi bilan tanishtirdi. Jumladan, dasturda kuchli ijtimoiy siyosat, arzon uy-joy va sifatli kommunal xizmat, kafolatli va sifatli tibbiy yordam ko‘rsatish, ijtimoiy yo‘naltirilgan bozor iqtisodiyoti, tovar va xizmatlarning ijtimoiy maqbulligi, sud-huquq islohotlari, konstruktiv tashqi siyosatga oid ustuvor taklif va tashabbuslar ilgari surilgan.
Xalilla Yeshimbetov O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasining dasturiy maqsadi – ijtimoiy davlat konsepsiyasi ekani, shu boisdan ham yangi tahrirdagi Konstitutsiyada belgilangan davlatning ijtimoiy majburiyatlarini samarali amalga oshirish mexanizmlarini mustahkamlash hamda demokratik ijtimoiy davlatni barpo etishga alohida e’tibor qaratilgani xususida to‘xtaldi.
Ishonchli vakil o‘z ma’ruzasida Qoraqalpog‘iston Respublikasini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishning istiqboldagi imkoniyatlari haqida to‘xtaldi. Xususan, nomzod dasturidagi aholi, ayniqsa, yoshlar va xotin-qizlarni doimiy ish bilan ta’minlash, nogironligi bo‘lgan va imkoniyati cheklangan shaxslar uchun barqaror ish o‘rinlari yaratish, ichimlik suvi, elektr, tabiiy gaz ta’minoti bilan bog‘liq muammolarni bartaraf etishga qaratilgan tashabbuslarga e’tibor qaratdi.
Uchrashuvda so‘zga chiqqan faollar saylovchilarni Xalq demokratik partiyasidan Prezidentlikka nomzod Ulug‘bek Inoyatovga ovoz berishga chaqirdi.

Халилла Ешимбетов – доверенное лицо кандидата в Президенты от Народно-демократической партии Узбекистана Улугбека Иноятова встретился с избирателями Амударьинского района Республики Каракалпакстан.
Председатель Каракалпакского Кенгаша Народно-демократической партии Узбекистана, доверенное лицо кандидата в Президенты Халилла Ешимбетов ознакомил избирателей с биографией кандидата и его предвыборной программой. Предусмотрена сильная социальная политика, обеспечение населения доступным жильем, предоставление качественных медицинских и коммунальных услуг, развитие социально направленной рыночной экономики, социальная приемлемость товаров и услуг, судебно-правовые реформы, выдвинуты предложения и инициативы по конструктивной внешней политике.
Халилла Ешимбетов отметил, что программная цель Народно-демократической партии Узбекистана – концепция социального государства, созвучная намеченным в Конституции в новой редакции нормам по укреплению механизмов реализации социальных обязательств государства и формирования демократически-правового государства.
Доверенное лицо в своем докладе отметил возможности социально-экономического развития Республики Каракалпакстан. В частности, он обратил внимание на намеченные в программе кандидата инициативы по вопросам трудоустройства населения, особенно женщин и молодежи, создания постоянных рабочих мест для инвалидов и лиц с ограниченными возможностями, устранения проблем в водо-, электро- и газоснабжении.
Выступившие на мероприятии активисты призвали избирателей отдать свои голоса за кандидата на пост Президента от Народно-демократической партии Узбекистана Улугбека Иноятова.