Ўзбекистон Халқ демократик партиясидан номзод Улуғбек Иноятов сайловчилар билан учрашувини Жиззах вилоятидан бошлади.
Жиззах шаҳридаги Мусиқали драма театрида бўлиб ўтган мулоқотда вилоятдаги туман ва шаҳарлар сайловчилари, талаба-ёшлар, жамоат ташкилотлари, фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари вакиллари, маҳаллий кенгашлар депутатлари, партия фаоллари иштирок этишди.
Сайловчилар ҳузурида чиқиш қилган Президентликка номзод сайловолди дастуридаги устувор йўналишларга тўхталиб ўтди.
Жумладан, дастурда кучли ижтимоий сиёсат, арзон уй-жой ва сифатли коммунал хизматлар, кафолатли ва сифатли тиббий ёрдам кўрсатиш, ёшлар учун таълим кафолатларини мустаҳкамлаш, ижтимоий йўналтирилган бозор иқтисодиёти, товар ва хизматларнинг ижтимоий мақбуллиги, ижтимоий тенгликка асосланган демократия, суд-ҳуқуқ ислоҳотлари, конструктив ташқи сиёсатга оид 9 та устувор йўналиш бўйича аниқ ва манзилли таклиф ҳамда ташаббуслар илгари сурилган.
Очиқ, самимий мулоқот руҳида ўтган учрашувда сайловчилар ўзларини қизиқтирган саволлар билан мурожаат қилди.

Встреча с избирателями из Джизака
Улугбек Иноятов, кандидат от Народно-демократической партии Узбекистана, начал встречу с избирателями с Джизакской области.
В диалоге, состоявшемся в Джизакском музыкально-драматическом театре, приняли участие избиратели районов и городов области, студенты, молодежь, общественные организации, представители органов самоуправления граждан, депутаты местных Кенгашей, активисты партии.
Обращаясь к избирателям, кандидат в Президенты остановился на приоритетных направлениях предвыборной программы.
В частности, программа включает сильную социальную политику, доступное жилье и оказание качественных коммунальных услуг, гарантированное и качественное медицинское обслуживание, усиление гарантий образования молодежи, социально ориентированную рыночную экономику, социальную приемлемость товаров и услуг, демократию, основанную на социальном равенстве, судебно-правовые реформы, конкретные и адресные предложения и инициативы по 9 приоритетным направлениям конструктивной внешней политики.
На встрече, прошедшей в духе открытого и искреннего диалога, избиратели получили ответы на интересующие их вопросы.