Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига сайловда Халқ демократик партиясидан 9 нафар номзод такрорий овоз беришда курашни давом эттиради.
Ирода Абдуллаева, 148-Кўкча сайлов округидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод
Ирода Абдуллаева 1975 йилда Тошкент шаҳрида туғилган. 2003 йили Низомий номидаги Тошкент давлат педагогика университетини тамомлаган. Мутахассислиги – биолог. Ўзбекистон ХДП аъзоси. Оилали, икки нафар фарзанди бор.
2014 йилдан ЎзХДП Шайхонтоҳур туман кенгаши лавозимида ишлаб келмоқда.
Ирода Абдуллаеванинг Сайловолди дастури Ўзбекистонда ижтимоий демократия қуришда ижтимоий адолат, тенглик, бирдамлик тамойилларига асосланади.
Бахтиёр Абдуллаев, 150-Шайхонтоҳур сайлов округидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод
Бахтиёр Абдуллаев 1987 йилда Тошкент шаҳрида туғилган. 2009 йили Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университетини ҳамда 2014 йили Тошкент давлат иқтисодиёт университетини тамомлаган. Мутахассислиги – филолог, иқтисодчи. Ўзбекистон ХДП аъзоси. Оилали, бир нафар фарзанди бор.
2019 йилдан Ўзбекистон ХДП Марказий Кенгашида Ташкилий-назорат ва кадрлар билан ишлаш бўлими бошлиғи лавозимида ишлаб келмоқда.
Номзод энг кам иш ҳақи, пенсия, стипендия, нафақа ва бошқа ижтимоий тўловлар миқдорини ҳаёт кечириш имкониятини билан мутаносиблигини таъминлаш керак, деб ҳисоблайди. Баётиёр Абдуллаевнинг Сайловолди дастурида ушбу масалаларда муҳим вазифалар белгиланган.
Дилором Имомова, 133-Шаҳрисабз сайлов округидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод
Дилором Имомова 1966 йил Қашқадарё вилояти Шаҳрисабз туманида туғилган. 1991 йили Тошкент давлат университетининг физика факультетини тамомлаган. Мутахассислиги – ўқитувчи. Халқ демократик партияси аъзоси. Оилали, уч нафар фарзанди бор.
2017 йилдан Шаҳрисабз тумани мактабгача таълим бўлими мудири вазифасида ишлаб келмоқда.
Депутатликка номзод барча учун сифатли кафолатланган таълим тизимини жорий этиш керак, деб ҳисоблайди. Давлат гранти асосидаги таълим ўринларини кенгайтириш, тўлов-шартнома асосида таҳсил олаётган кам таъминланган оилалар фарзандларига имтиёзли таълим кредитлари ажратиш бўйича қатор ташаббуслар билан чиқишни режалаштирган.
Отабек Бозоров, 135-Ғузор сайлов округидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод
Отабек Бозоров 1974 йилда Қашқадарё вилояти Ғузор туманида туғилган. 1996 йили Тошкент давлат техника университетининг нефт ва газ геологияси факультетини, 2014 йили Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Олий бизнес мактабининг Бизнес бошқаруви йўналишини тамомлаган. Мутахассислиги – муҳандис. Ўзбекистон ХДП аъзоси. Оилали, икки нафар фарзанди бор.
2019 йилдан “Ўзбекнефтгаз” акциядорлик жамияти геологик ва геофизик ишларни мувофиқлаштириш бўлим бошлиғи лавозимида ишлаб келмоқда.
Отабек Бозоров фуқароларни асосий ҳаётий эҳтиёжлари учун муносиб иш ҳақи тўланадиган барқарор иш ўринлари билан таъминлаш керак, деб ҳисоблайди. Номзоднинг Сайловолди дастури ана шу устувор ғояга асосланган.
Улуғбек Қосимов, 32-Жиззах сайлов округидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод
1981 йил йилда Жиззах вилояти Жиззах туманида туғилган. 2002 йили Жиззах давлат педагогика институтини, 2008 йили Тошкент давлат иқтисодиёт университетини тамомлаган.
Мутахассислиги – ўқитувчи, банк иши. Ўзбекистон ХДП аъзоси. Оилали, уч нафар фарзанди бор.
Улуғбек Қосимов кундалик зарур маҳсулотлар, хизматлар, жумладан, уй-жой коммунал хизматлар учун тўловларини аҳолининг реал даромадлари асосида белгилаш керак, деб ҳисоблайди. Номзоднинг Сайловолди дастурида ушбу масалада бир қатор асосли таклифлар ўрин олган.
Зулайҳо Акрамова, 33-Дўстлик сайлов округидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод
Зулайҳо Акрамова 1970 йили Жиззах вилояти Бахмал туманида туғилган. 1992 йили Жиззах давлат педагогика институтини, 2008 йили Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат ва жамият қурилиши академиясининг халқаро муносабатлар йўналиши магистратурасини тамомлаган. Мутахассислиги – ўқитувчи. Ўзбекистон ХДП аъзоси. Оилали, икки нафар фарзанди бор.
2015 йилдан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутати, Аграр ва сув хўжалиги масалалари қўмитасининг аъзоси сифатида ишлаб келмоқда.
Зулайҳо Акрамованинг Сайловолди дастури Ўзбекистонда ижтимоий демократия қуришда ижтимоий адолат, тенглик, бирдамлик тамойилларига асосланади.
Ўрол Ўразбоев, 37-Шароф Рашидов сайлов округидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод
Ўрол Ўразбоев 1973 йилда Жиззах вилоятида туғилган. 2005 йили Жиззах давлат педагогика институтини тамомлаган. Мутахассислиги – ўқитувчи. Ўзбекистон ХДП аъзоси. Оилали, тўрт нафар фарзанди бор.
Ўрол Ўразбоев аҳолининг кам таъминланган қатламларига тиббий хизмат кўрсатиш, дори-дармонлар, протез-ортопедия воситалари ва бошқа тиббий-ижтимоий ёрдамларни имтиёзли тақдим этишни ривожлантириш тарафдори. Номзоднинг Сайловолди дастурида ушбу масалада бир қатор асосли таклифлар ўрин олган.
Ойбарчин Абдуллаева, 83-Олтинсой сайлов округидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод
Ойбарчин Абдуллаева 1984 йилда Сурхондарё вилояти, Олтинсой туманида туғилган. 2007 йили Термиз давлат университетини тамомлаган. Мутахассислиги – педагог. Оилали, уч нафар фарзанди бор. Ўзбекистон ХДП аъзоси.
2017 йилдан Сурхондарё вилояти Олтинсой туман мактабгача таълим бўлими мудири лавозимида ишлаб келмоқда.
Ойбарчин Абдуллаева фуқароларни асосий ҳаётий эҳтиёжлари учун муносиб иш ҳақи тўланадиган барқарор иш ўринлари билан таъминлаш керак, деб ҳисоблайди.
Хатамбой Бадалов, 49-Уйчи сайлов округидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод
Хатамбой Бадалов 1968 йилда Наманган вилоятида туғилган. 1995 йили Андижон давлат тиббиёт институтини тамомлаган. Мутахассислиги – шифокор. Ўзбекистон ХДП аъзоси. Оилали, икки нафар фарзанди бор.
2017 йилдан буён Наманган вилоят ихтисослаштирилган “Бешкапа” болалар ревматология сиҳатгоҳи бош шифокори.
Хатамбой Бадалов муҳтож кишиларга тиббий хизмат кўрсатиш, дори-дармонлар, протез-ортопедия воситалари ва бошқа тиббий-ижтимоий ёрдамларни имтиёзли тақдим этишни ривожлантириш тарафдори. Бунинг учун жамоатчилик назоратини изчил олиб бориш керак, деб ҳисоблайди.

Nine candidates will participate in the process of re-voting in the elections to the Legislative Chamber of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan from the People’s Democratic Party of Uzbekistan.
Iroda Abdullayeva, candidate for deputy to the Legislative Chamber of the Oliy Majlis from the 148th Kukcha constituency.
Iroda Abdullayeva was born in 1975 in the city of Tashkent. In 2003 she graduated from Tashkent State Pedagogical University named after Nizami. By profession – biologist. Member of the PDPU. Married, has two children.
Since 2014, she has been working as the Chairperson of Shaykhantakhur district council of the PDPU.
The campaign program of Iroda Abdullayeva is based on the principles of ensuring social justice, equality and unity in building a democratic social state in Uzbekistan.
Bakhtiyor Abdullayev, candidate for deputy to the Legislative Chamber of the Oliy Majlis from the 150th Shaykhantakhur constituency.
Bakhtiyor Abdullayev was born in 1987 in the city of Tashkent. In 2009 he graduated from the Uzbek State University of World Languages, in 2014 – Tashkent State University of Economics. By profession – philologist, economist. Member of the PDPU. Married, has one child.
Since 2019, he has been working as the Head of the organizational and personnel department of the Central Council of the PDPU.
The candidate considers it necessary to ensure the minimum wage, pensions, scholarships, allowances and other social benefits in accordance with the possibilities of living. Important tasks have been forwarded in this direction in the campaign program of Bakhtiyor Abdullayev.
Dilorom Imomova, candidate for deputy to the Legislative Chamber of the Oliy Majlis from the 133rd Shakhrisabz constituency.
Dilorom Imomova was born in 1966 in Shakhrisabz district of Kashkadarya region. In 1991 she graduated from the Faculty of Physics of Tashkent State University. By profession – teacher. Member of the PDPU. Married, has three children.
Since 2017, she has been working as the Head of Shakhrisabz district department of preschool education.
The candidate for deputy believes that it is necessary to provide all citizens with a qualitative and guaranteed education. In her campaign program, she forwards a number of initiatives to increase the number of places in universities on the basis of a state grant, and to provide soft loans to students from low-income families studying on a contractual basis.
Otabek Bozorov, candidate for deputy to the Legislative Chamber of the Oliy Majlis from the 135th Guzar constituency.
Otabek Bozorov was born in 1974 in Guzar district of Kashkadarya region. In 1996 he graduated from the Faculty of Oil and Gas Geology of Tashkent State Technical University, in 2014 – from the Higher School of Business under the President of the Republic of Uzbekistan in the direction of business management. By profession – engineer. Member of the PDPU. Married – has two children.
Since 2019, he has been working as the Head of department for coordination of geological and geophysical operations of Uzbekneftegaz joint-stock company.
Otabek Bozorov considers it necessary to provide citizens with decent paid stable work. In his campaign program, the candidate forwards a number of important ideas and proposals in this direction.
Ulugbek Kosimov, candidate for deputy to the Legislative Chamber of the Oliy Majlis from the 32nd Jizzakh constituency.
He was born in 1981 in Jizzakh district of Jizzakh region. In 2002, he graduated from Jizzakh State Pedagogical Institute, in 2008 – Tashkent State University of Economics.
By profession – teacher, banking. Member of the PDPU. Married, has three children.
Ulugbek Kosimov is sure that the cost of goods and services of daily demand, including housing and communal services should correspond to the real incomes of the population. The candidate’s campaign program forwards important proposals in this direction.
Zulaykho Akramova, candidate for deputy to the Legislative Chamber of the Oliy Majlis from the 33rd Dustlik constituency.
Zulaykho Akramova was born in 1970 in Bakhmal district of Jizzakh region. In 1992, she graduated from Jizzakh State Pedagogical Institute, in 2008 – graduated from the Academy of State and Social Construction under the President of the Republic of Uzbekistan in the direction of international relations. By profession – teacher. Member of the PDPU. Married, has two children.
Since 2015, she is a deputy of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis, a member of the Committee on Agriculture and Water Management Issues.
Zulaykho Akramova’s campaign program is based on the principles of social justice, equality and unity in building a social democratic state in Uzbekistan.
Urol Urazboyev, candidate for deputy to the Legislative Chamber of the Oliy Majlis from the 37th Sharaf Rashidov constituency.
Urol Urazboyev was born in 1973 in Jizzakh region. In 2005 he graduated from Jizzakh State Pedagogical Institute. By profession – teacher. Member of the PDPU. Married, has four children.
Urol Urazboyev stands for providing low-income groups of the population with medical services, medicines, prosthetic and orthopedic products and other medical and social assistance on a preferential basis. In his campaign program, the candidate forwards a number of important proposals in this direction.
Oybarchin Abdullayeva, candidate for deputy to the Legislative Chamber of the Oliy Majlis from the 83rd Altinsay constituency.
Oybarchin Abdullayeva was born in 1984 in Altinsay district of Surkhandarya region. In 2007 she graduated from Termez State University. By profession – teacher. Married, has three children. Member of the PDPU.
Since 2017, she has been working as the Head of Altinsay district department of preschool education.
Oybarchin Abdullayeva considers it necessary to provide citizens with stable, well-paid work.
Khatamboy Badalov, candidate for deputy to the Legislative Chamber of the Oliy Majlis from the 49th Uychi constituency.
Khatamboy Badalov was born in 1968 in Namangan region. In 1995 he graduated from Andijan State Medical Institute. By profession – doctor. Married, has two children. Member of the PDPU.
Since 2017, he has been working as the Head physician of Namangan Regional Specialized Children’s Rheumatological Sanatorium “Beshkapa”.
Khatamboy Badalov is a supporter of development of a system for providing people in need with medical services, medicines, prosthetic and orthopedic products and other medical and social assistance on a preferential basis, as well as the establishment of consistent public supervision in this direction.