Мақсуда Ворисова – Халқ демократик партиясидан Президентлик сайловига тавсия этилаётган номзод
Мақсуда Азизовна Ворисова 1961 йилда Тошкент шаҳрида туғилган. Маълумоти – олий. 1984 йили Тошкент давлат тиббиёт институтини тамомлаган. Мутахассислиги – шифокор. Оилали, уч нафар фарзанди бор. Ўзбекистон ХДП аъзоси.
Меҳнат фаолиятини 1984 йилда Тошкент давлат тиббиёт институти клиникасида бошлаган. 1987-2018 йилларда Тошкент вилояти Зангиота тумани “Назарбек” қишлоқ врачлик пункти шифокори, 2013 йилдан ушбу поликлиника мудири сифатида фаолият юритган.
2009–2014 йилларда халқ депутатлари Зангиота туман Кенгаши депутати, 2015-2019 йилларда халқ депутатлари Тошкент вилоят Кенгаши депутати, шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоси бўлиб, мамлакатимизни тараққий эттириш, халқимиз манфаатлари ҳимоясини кучайтиришга хизмат қиладиган қарорлар қабул қилинишида бевосита қатнашиб, улкан тажриба тўплаган.
2018 йилдан Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши раиси ўринбосари, 2019 йилда Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутати ҳамда Фуқаролар соғлиғини сақлаш масалалари қўмитаси раиси ўринбосари, шунингдек, парламент қуйи палатасининг Оила ва аёллар масалалари комиссияси раиси вазифаларида серқирра ва самарали меҳнат қилиб келмоқда.
2018 йилда I даражали “Соғлом авлод учун” ордени билан мукофотланган.
Мақсуда Азизовна Ворисова ҳақида фикр билдирадиган бўлсак – қатьий сиёсий иродага эга, жамият манфаатини ҳамма нарсадан устун қўйишдек фазилат соҳибаси, фидойи раҳбар сифатида партиямизнинг кўп минг сонли аъзолари ва халқимиз ўртасида катта ҳурмат ва эътиборга эга.
Мақсуда Ворисова Халқ демократик партиясининг электорати бўлган эҳтиёжманд фуқароларни сифатли, тиббий хизмат билан таъминлашда бирламчи бўғинда узоқ йиллар фидойилик кўрсатган.
Унинг таклифлари ва шахсий ташаббуси асосида Олий Мажлис Қонунчилик палатасида Аҳоли саломатлигини мустаҳкамлаш борасидаги ислоҳотларни ҳаётга тадбиқ этиш бўйича Парламент комиссияси ташкил қилинган. Ўзбекистон Халқ демократик партияси фракцияси ушбу комиссияни самарали фаолият олиб боришга масъул этиб белгиланган.
Мақсуда Ворисова кўп йиллик депутатлик, сенаторлик фаолияти давомида давлат ва жамият бошқаруви, ички ва ташқи сиёсат, ҳуқуқ ва ижтимоий ҳимоя масалаларида улкан тажриба тўплаган, халқ хақида ғамхўрлик қилувчи, тажрибали сиёсатчи аёллардан биридир.

Maqsuda Vorisova – Presidential Candidate from the People’s Democratic Party of Uzbekistan
Maqsuda Azizovna Vorisova was born in 1961 in the city of Tashkent. Received higher education. In 1984, she graduated from Tashkent State Medical Institute. Doctor by profession. Married. Has three children. Member of the People’s Democratic Party of Uzbekistan.
Mrs. Vorisova began her career in 1984 in the Clinic of Tashkent State Medical Institute. She worked as a doctor at the rural medical center “Nazarbek” in Zangiota district of Tashkent region in 1987-2018, and from 2013 was the head of this clinic.
In 2009-2014, she was a deputy of Zangiota District Council of People’s Deputies, in 2015-2019 a deputy of Tashkent Regional Council of People’s Deputies, and a member of the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan. She has gained great experience by directly participating in the decision-making that serves to develop the country and strengthen the protection of the interests of people.
Since 2018, she has been actively working as the Deputy Chairman of the Central Council of the People’s Democratic Party of Uzbekistan, in 2019, Deputy of the Legislative Chamber and Deputy Chairman of the Committee on Public Health, as well as the Chairman of the Family and Women’s Commission of the lower house.
In 2018, Mrs. Maqsuda Vorisova was awarded the 1st Degree Order “Sog’lom Avlod Uchun” (“For a Healthy Generation”).
Maqsuda Azizovna Vorisova has a strong political will, the ability to put the interests of society above all else. She is a selfless leader, highly respected by thousands of members of the party and people.
Maqsuda Vorisova has shown selflessness for many years in the primary organizations in the provision of quality medical care for needy citizens who are the electorate of the People’s Democratic Party.
A Parliamentary Commission on the implementation of reforms to improve the health of the population was established in the Legislative Chamber of the Oliy Majlis based on her proposals and personal initiative. The faction of the People’s Democratic Party of Uzbekistan is responsible for the effective functioning of this commission.
Maqsuda Vorisova is one of the most experienced female politicians, who have great experience in public administration, domestic and foreign policy, law and social protection during her many years of activity in the Parliament and Senate.