Мақсуда Ворисова – Халқ демократик партиясидан Президентлик сайловига тавсия этилаётган номзод
Мақсуда Азизовна Ворисова 1961 йилда Тошкент шаҳрида туғилган. Маълумоти – олий. 1984 йили Тошкент давлат тиббиёт институтини тамомлаган. Мутахассислиги – шифокор. Оилали, уч нафар фарзанди бор. Ўзбекистон ХДП аъзоси.
Меҳнат фаолиятини 1984 йилда Тошкент давлат тиббиёт институти клиникасида бошлаган. 1987-2018 йилларда Тошкент вилояти Зангиота тумани “Назарбек” қишлоқ врачлик пункти шифокори, 2013 йилдан ушбу поликлиника мудири сифатида фаолият юритган.
2009–2014 йилларда халқ депутатлари Зангиота туман Кенгаши депутати, 2015-2019 йилларда халқ депутатлари Тошкент вилоят Кенгаши депутати, шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоси бўлиб, мамлакатимизни тараққий эттириш, халқимиз манфаатлари ҳимоясини кучайтиришга хизмат қиладиган қарорлар қабул қилинишида бевосита қатнашиб, улкан тажриба тўплаган.
2018 йилдан Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши раиси ўринбосари, 2019 йилда Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутати ҳамда Фуқаролар соғлиғини сақлаш масалалари қўмитаси раиси ўринбосари, шунингдек, парламент қуйи палатасининг Оила ва аёллар масалалари комиссияси раиси вазифаларида серқирра ва самарали меҳнат қилиб келмоқда.
2018 йилда I даражали “Соғлом авлод учун” ордени билан мукофотланган.
Мақсуда Азизовна Ворисова ҳақида фикр билдирадиган бўлсак – қатьий сиёсий иродага эга, жамият манфаатини ҳамма нарсадан устун қўйишдек фазилат соҳибаси, фидойи раҳбар сифатида партиямизнинг кўп минг сонли аъзолари ва халқимиз ўртасида катта ҳурмат ва эътиборга эга.
Мақсуда Ворисова Халқ демократик партиясининг электорати бўлган эҳтиёжманд фуқароларни сифатли, тиббий хизмат билан таъминлашда бирламчи бўғинда узоқ йиллар фидойилик кўрсатган.
Унинг таклифлари ва шахсий ташаббуси асосида Олий Мажлис Қонунчилик палатасида Аҳоли саломатлигини мустаҳкамлаш борасидаги ислоҳотларни ҳаётга тадбиқ этиш бўйича Парламент комиссияси ташкил қилинган. Ўзбекистон Халқ демократик партияси фракцияси ушбу комиссияни самарали фаолият олиб боришга масъул этиб белгиланган.
Мақсуда Ворисова кўп йиллик депутатлик, сенаторлик фаолияти давомида давлат ва жамият бошқаруви, ички ва ташқи сиёсат, ҳуқуқ ва ижтимоий ҳимоя масалаларида улкан тажриба тўплаган, халқ хақида ғамхўрлик қилувчи, тажрибали сиёсатчи аёллардан биридир.

Максуда Ворисова – кандидат в Президенты, выдвинутый от Народно-демократической партии Узбекистана
Максуда Азизовна Ворисова родилась в 1961 году в городе Ташкенте. Образование - высшее. В 1984 году окончила Ташкентский государственный медицинский институт. По специальности - врач. Замужем, имеет троих детей. Член Народно-демократической партии Узбекистана.
Трудовую деятельность начала в 1984 году в клинике Ташкентского государственного медицинского института. С 1987 по 2018 год работала врачом в сельском врачебном пункте «Назарбек» Зангиатинского района Ташкентской области, с 2013 года – занимала должность заведующей поликлиникой.
С 2009 по 2014 год являлась депутатом Зангиатинского районного Кенгаша народных депутатов, с 2015 по 2019 год была депутатом Ташкентского областного Кенгаша народных депутатов, а также членом Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан, активно участвовала в принятии решений, направленных на дальнейшее развитие нашей страны, усиление защиты интересов народа.
С 2018 года ведет эффективную и многогранную деятельность в качестве заместителя председателя Центрального совета Народно-демократической партии Узбекистана, с 2019 года - депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса, заместитель председателя Комитета по вопросам охраны здоровья граждан, а также председатель Комиссии по делам семьи и женщин нижней палаты Парламента.
В 2018 году награждена орденом «Соглом авлод учун» I степени.
Максуда Азизовна Ворисова – человек с сильной политической волей, который ставит интересы общества превыше всего, пользуется огромным уважением среди членов нашей партии и нашего народа в качестве самоотверженного руководителя.
Максуда Ворисова долгие годы проработала в первичном звене здравоохранения, поэтому всегда с особым вниманием и ответственностью подходит к вопросу оказания качественной медицинской помощи малообеспеченным гражданам, составляющим электорат Народно-демократической партии.
На основе ее предложений и личной инициативы в Законодательной палате Олий Мажлиса создана Парламентская комиссия по внедрению в жизнь реформ, направленных на укрепление здоровья населения. Ответственным за эффективное функционирование комиссии назначена фракция Народно-демократической партии Узбекистана.
Максуда Ворисова - одна из опытных женщин-политиков нашей страны, которая за свою многолетнюю деятельность в качестве депутата и сенатора накопила большой опыт в сфере государственного и общественного управления, которая искренне радеет за свой народ, его благополучную жизнь.