ЎЗБЕКИСТОН ХАЛҚ ДЕМОКРАТИК ПАРТИЯСИНИНГ ҚУРУЛТОЙИ
2019 йил 28 октябрь куни пойтахтимиздаги "International Hotel Tashkent" меҳмонхонасининг муҳташам Амир Темур залида Халқ демократик партиясининг қурултойи бўлиб ўтади.
Унда партия Марказий Кенгаши, Олий Мажлис Қонунчилик палатасидаги фракцияси аъзолари, Қорақалпоғистон Республика, вилоятлар ва Тошкент шаҳар партия ташкилотларидан кўрсатилган делегатлар, партиянинг республика миқёсидаги фаоллари, хайрихоҳлари ҳамда ОАВ вакиллари иштирок этади.
Қурултойда партиянинг бу йилги сайловда иштироки билан боғлиқ муҳим масалалар муҳокама этилади.
Хусусан, Ўзбекистон Халқ демократик партияси Марказий Кенгаши ҳамда Олий Мажлис Қонунчилик палатасидаги партия фракциясининг 2015-2019 йиллардаги фаолияти юзасидан тайёрланган ҳисоботлар кўриб чиқилади.
Олий Мажлис Қонунчилик палатаси ва халқ депутатлари маҳаллий Кенгашларига сайловлар муносабати билан Ўзбекистон Халқ демократик партиясининг Сайловолди дастури делегатлар эътиборига тақдим этилади.
Қурултой кун тартибидан Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлигига номзод кўрсатиш тўғрисидаги масала ҳам ўрин олган.

О КУРУЛТАЕ НАРОДНО-ДЕМОКРАТИЧЕСКОЙ ПАРТИИ УЗБЕКИСТАНА
28 октября 2019 года в роскошном зале «Амира Темура» гостиница «International Hotel Tashkent» состоится курултай Народно-демократической партии Узбекистана.
В работе курултая ожидается участие членов Центрального совета НДПУз, фракции партии в Законодательной палате Олий Мажлиса, делегатов, выдвинутых от каракалпакских, областных и Ташкентского городского партийных организаций, активистов и сторонников партии со всей республики, представителей СМИ.
В ходе курултая будут подробно обсуждены важные вопросы, касательно участия партии в выборах нынешнего года.
Вместе с тем, будут рассмотрены отчеты о деятельности Центрального совета НДПУз, а также фракции партии в Законодательной палате Олий Мажлиса в 2015-2019 годах.
Вниманию делегатов будет представлена новая Предвыборная программа Народно-демократической партии Узбекистана, подготовленная в связи с выборами в Законодательную палату Олий Мажлиса и местные кенгаши народных депутатов.
В рамках повестки дня курултая также будет рассмотрен вопрос о выдвижении кандидатов в депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса.