Жорий йилнинг 25 июль куни Сенатнинг Суд-ҳуқуқ масалалари ва коррупцияга қарши курашиш қўмитаси ўринбосари, ЎзХДПдан халқ депутатлари Бухоро вилоят Кенгаши депутати Шуҳрат Чўллиев фуқаролар қабулини ўтказди.
Сенат девонининг Жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатлари билан ишлаш бўлими томонидан ташкил этилган мазкур қабул жараёнига 40 дан ортиқ фуқаролар ташриф буюриб, ўзларини қийнаётган муаммолар бўйича мурожаат қилди.
Қабул жараёнида 18 нафар фуқарога мурожаатларда кўтарилган масалалар ечими юзасидан ҳуқуқий маслаҳат ва тушунтиришлар берилди. 22 нафар фуқаронинг мурожаатлари “Жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатлари тўғрисида”ги Қонун нормалари асосида тегишли тартибда расмийлаштирилди.
Мурожаатларнинг асосий қисмини ижтимоий соҳа ҳамда суд-ҳуқуқ масалалари ташкил этди.
Сенатор томонидан мурожаатларни тўлиқ ўрганиб чиқиш ҳамда натижалари бўйича қонуний қарор қабул қилиш юзасидан мутасадди вазирлик ва идоралар, ҳудудлардаги масъул раҳбарларга тегишли кўрсатмалар берилди.

Основная часть обращений касается социальной сферы и судебно-правовых вопросов
25 июля текущего года заместитель председателя Комитета Сената по судебно-правовым вопросам и противодействию коррупции, депутат Бухарского областного Совета народных депутатов от НДПУз — Шухрат Чуллиев провел прием граждан.
На прием, организованный отделом аппарата Сената по работе с обращениями физических и юридических лиц, пришли более 40 граждан и обратились по волнующим их проблемам.
В ходе приема 18 гражданам были даны юридические консультации и разъяснения по вопросам, поднятым в обращениях. Обращения 22 граждан оформлены в установленном порядке на основании норм Закона «Об обращениях физических и юридических лиц».
Основная часть обращений касается социальной сферы и судебно-правовых вопросов.
Сенатором даны соответствующие указания ответственным министерствам и ведомствам, руководителям в регионах по полному изучению обращений и принятию по их результатам законных решений.