Халқ депутатлари Мирзо Улуғбек туман Кенгашидаги ЎзХДП депутатлик гуруҳи аъзоси, депутат Умарова Шахноза Мирзахидовна ўз округи ҳудудидаги ўзгалар парваришига муҳтож, ёлғиз истиқомат қилувчи пенсионер ва ногиронлиги бўлган шахслар ҳолидан хабар олиш, уларни ижтимоий қўллаб-қувватлаш мақсадида "Меҳр улашайлик" лойиҳаси доирасида электорат вакиллари билан учрашди.
Хусусан, депутат томонидан Қорасув 4-даҳа, 2-уй, 7-хонадонда истиқомат қилувчи 1- гуруҳ ногиронлиги бўлган фуқаро Нилуфар Акрамовага ногиронлик аравачаси олиб берилди.
Албатта, кексалар, ногиронлар ва аҳолининг бошқа эҳтиёжманд қатламларига меҳр-оқибат, хайр-саховат кўрсатиш, меҳр-мурувватга, ғамхўрликка муҳтож бундай фуқароларнинг саломатликларини тиклаш, бепул дори-дармон, протез-ортопедия буюмлари билан таъминлаш, шароитларини яхшилаш масалалари доимий эътиборда бўлиши зарур.

A member of the People’s Democratic Party of Uzbekistan parliamentary group in Mirzo Ulugbek District Council of People’s Deputies Umarova Shakhnoza Mirzakhidovna met with representatives of the electorate within the framework of the “Let’s Share Kindness” project to receive information about the situation of pensioners living alone and people with disabilities who need the care of others in the territory of her district and to provide them with social support.
In particular, a wheelchair was provided by the deputy to Nilufar Akramova, a citizen with 1st group of disabilities, who lives in House 7/2, Street 4, Qorasuv.
Of course, it is necessary to constantly pay attention to the issues of showing kindness and generosity to older people, people with disabilities, and other needy segments of the population, restoring the health of such citizens in need of service and care, providing them with free medicines, prosthetics and orthopedics, and improving their conditions.