Биламизки, сиёсий партия аҳолининг маълум бира қатлами манфаатларини ҳимоя қилувчи куч ҳисобланади. Унинг аъзолари эса партия қарашлари, ғоялари, мақсадларини тарғиб қилиш, аҳоли орасида кенг ёйишга ҳисса қўшади.
Ана шундай фаол ва ташаббускор партия ходимлари ва аъзолари имзо тўплаш жараёнлари юқори уюшқоқлик билан ўтказяпти. Жараён Қорақалпоғистон Республикаси, Тошкент шаҳри ва вилоятлар кенгашлари, 200 дан ортиқ шаҳар ва туман кенгашлари, 10 мингдан зиёд бошланғич партия ташкилотларида ташкил этиляпти.
Шунингдек, одамлар гавжум жойлар, турли ташкилот ва корхоналарда ҳам имзо тўплаш жараёни қизғин. Хусусан, Тошкент шаҳридаги Ғафур Ғулом номидаги маданият ва истироҳат боғида ҳам ана шундай нуқта ташкил этилган.
Имзо йиғиш жараёнлари Сайлов қонунчилигига биноан ўтаётган бўлиб, фуқароларнинг хоҳиш-иродаларини эркин ифодалаш имкониятларини кенгайтирмоқда.
Шу билан бирга, сайловчиларнинг партияга оид саволларига жавоб берилиб, бўлажак сиёсий жараёнининг мазмун-моҳияти тушунтирилмоқда.

A political party is a force that protects the interests of a particular segment of the population. Its members promote the party’s views, ideas, and goals and distribute them widely among the population.
Our dedicated and proactive party employees and members lead the signature collection process with exceptional organization. This process is being coordinated across the Republic of Karakalpakstan, Tashkent city, and regional councils, involving over 200 city and district councils and more than 10,000 primary party organizations.
Also, collecting signatures is intense in crowded places, various organizations, and enterprises. In particular, such a point was established in the Gafur Gulam culture and recreation park in Tashkent.
The process of collecting signatures is being carried out in accordance with the Election Law, expanding citizens’ opportunities to express their wishes freely.
At the same time, voters’ questions about the party are answered, and the content of the upcoming political process is explained.