"Учтепа" маҳалласи тажрибаси оммалаштирилади
Камбағалликни қисқартириш ва бандлик вазирлиги ташаббуси билан "Маҳалла институтининг Ўзбекистонда фуқаролик жамиятини қарор топишидаги ўрни ва роли" мавзусида илмий-амалий конференция ташкил этилди.
Унда иштирок этган "Учтепа" маҳалласи раиси, Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгашидаги ЎзХДП депутатлик гуруҳи аъзоси, депутатимиз Мухтор Илҳомов "Аҳоли эътирозларига энг кўп сабаб бўлаётган муаммоларни аниқлаш ва ҳал этишда маҳалла раисларининг ўрни ва роли" мавзусида тақдимот ўтказиб, ўз тажрибаси билан ўртоқлашди.
"Учтепа" маҳалласи тажрибаси конференция иштирокчиларида қизиқиш уйғотиб, ушбу тажрибани республикада мавжуд барча маҳаллаларга оммалаштиришга келишиб олинди.

The experience of “Uchtepa” mahalla to be promoted
At the Ministry of Employment and Poverty Reduction initiative, a scientific-practical conference was organized on “The place and role of the mahalla institute in settlement of civil society in Uzbekistan”.
The Chairman of “Uchtepa” mahalla, a member of the People’s Democratic Party of Uzbekistan deputy group in the Tashkent City Council of People’s Deputies, deputy Mukhtar Ilkhomov, delivered a speech on “The place and role of the mahalla chairmen in identifying and solving the most common problems of the population” and shared his experience.
The experience of “Uchtepa” mahalla aroused the interest of the conference participants, and it was agreed to spread this experience to all existing mahallas in the country.